Dôležité zmeny v programe darovania spoločnosti Microsoft

Spoločnosť Microsoft chystá od 4. apríla 2022 významné zmeny vo svojom programe darovania. Venujte prosím pozornosť týmto informáciám, pretože môžu mať zásadný vplyv na plánovanie vašej IT stratégie a rozpočtu pre nadchádzajúce obdobia.

Spoločnosť Microsoft vo svojom nedávnom blogu oznámila, že sa v rámci svojej ponuky pre neziskové organizácie sústredí na stratégiu Cloud First. Chce totiž neziskovým organizáciám sprístupniť lepšie nástroje a pokročilejšiu úroveň zabezpečenia, ktorá je obsiahnutá práve v cloudových produktoch spoločnosti. Tieto zmeny nadobudnú účinnosť od 4. apríla 2022. Vďaka partnerstvu programu TechSoup so spoločnosťou Microsoft získalo viac ako 394 tisíc organizácií po celom svete prístup k špičkovým technologickým riešeniam. Pomocou týchto technológií môžu neziskovky spolupracovať efektívnejšie a lepšie napĺňať svoje poslanie. Aj do budúcna plánuje spoločnosť Microsoft podporovať neziskové organizácie a umožniť im prístup k dostupným IT nástrojom.

V tomto texte sme pre vás zhrnuli, akým spôsobom sa zmení program darovania spoločnosti Microsoft. Uvedomujeme si, že sa jedná o veľké zmeny, ktoré môžu mať vplyv ako na vaše IT rozpočty, tak aj na spôsob, akým využívate program TechSoup. Sme tu, aby sme vám s nimi pomohli. Môžete sa na nás obrátiť, ak potrebujete odpoveď na akúkoľvek otázku. Samozrejme vám poradíme, aké produkty budú pre vás po novom najvhodnejšie. S vašimi otázkami nás prosím kontaktujte na adrese info@pontisno.sk alebo na telefónnom čísle 0948 016 123.

 

Ako sa zmení súčasná ponuka spoločnosti Microsoft na webe TechSoup.sk?

Až na niekoľko výnimiek opísaných nižšie, dňa 4. apríla 2022 skončí program darovania pre on-premise produkty. Väčšinu funkcionalít, ktorú tieto produkty prinášali, však môžete naďalej získať v rámci cloudových riešení, ktoré sú pre neziskové organizácie zadarmo, a to vrátane obľúbených desktopových Office aplikácií.

Do kategórie on-premise softvér spadajú klasické desktopové trvalé licencie, ktoré si inštalujete na svoj počítač a ktoré fungujú aj bez pripojenia na internet (napríklad balík Office Standard) a licencie pre lokálne fyzické servery (napríklad Windows Server Standard). Tieto produkty budú dostupné cez program TechSoup až do 4. apríla 2022 vo forme daru, potom budú k dispozícii len za zvýhodnené ceny v rámci programu zliav spoločnosti Microsoft. Tieto ceny sa zvyčajne pohybujú v rozpätí od 60 do 75 % zľavy z komerčných cien produktov. To bude mať za následok zvýšenie nákladov na obstaranie približne 3 až 5-krát oproti súčasným administratívnym poplatkom programu darovania.

Výnimkou budú desktopové licencie pre operačný systém Windows Pro, ktoré zostanú aj po 4. apríli 2022 dostupné vo forme daru pre všetky organizácie spĺňajúce kritériá programu spoločnosti Microsoft.

Organizáciám, ktoré potrebujú softvér pre zariadenia so zdieľaným prístupom, bude aj po 4. apríli 2022 umožnené ho získať v rámci programu darovania. Táto výnimka sa preto bude týkať organizácií, ktoré prevádzkujú počítačové laboratóriá, školiace strediská alebo verejne dostupné počítače. Uvedomujeme si, že tieto organizácie aj v dnešnej dobe potrebujú v oprávnených dôvodoch desktopové licencie a tešíme sa, že spoločnosť Microsoft im môže vyjsť v ústrety.

 

K dispozícii bude aj naďalej cloudový program darovania spoločnosti Microsoftu

Organizácie budú mať aj naďalej prístup k bezplatným cloudovým produktom a predplatným spoločnosti Microsoftu cez jeho cloudový program. Niektoré ponuky obsahujú aj obľúbené desktopové aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť do svojho počítača. Avšak pozor – na bezplatné cloudové predplatné sa vzťahujú nové pravidlá na ich využívanie. (*) V ponuke sú teraz tieto možnosti:

  • Produkt Microsoft 365 Business Premium bude aj naďalej zadarmo až do počtu 10 používateľov a zahŕňa e-mail, desktopové aplikácie na stiahnutie (t.j. desktopové aplikácie Office 365 Apps), cloudové úložisko, video konferencie v HD kvalite s instantným messagingom, základnú správu zariadení a pokročilé bezpečnostné funkcie.
  • Produkt Microsoft 365 Business Basic bude aj naďalej zadarmo až do počtu 300 používateľov a zahŕňa e-mail, cloudové úložisko, video konferencie v HD kvalite s instantným messagingom a ďalšie služby.
  • Plán Power Apps Per App Plan, vďaka ktorému môžete vytvárať automatizované pracovné postupy bez nutnosti kódovania, je k dispozícii zadarmo až do počtu 10 používateľov.
  • Organizácie môžu tiež využívať až 3 500 dolárov ročne na služby Azure priamo od spoločnosti Microsoft.

(*) Upozorňujeme, že spoločnosť Microsoft označuje svoju cloudovú ponuku poskytnutú vo forme daru ako predplatné služieb poskytnuté bezplatne.

 

Ešte stále môžete získať darované licencie

Licencie poskytované cez program darovania sú ešte stále k dispozícii, až do 4. apríla 2022 máte dostatok času na ich doplnenie. Licencie si môžete objednávať priebežne až do limitu svojho objednávkového cyklu, ktorý trvá dva roky. Koľko darovaných produktov môžete vo svojom cykle ešte získať, zistíte tu.

 

Ako vám môžeme pomôcť v tejto chvíli?

Zodpovieme vaše otázky a pripomienky. Naša podpora rada zodpovie všetky vaše otázky a poradí vám, ktoré produkty budú pre vás v tejto chvíli najvhodnejšie.

Skonzultujeme s vami prechod do cloudu. Množstvo neziskových organizácií sa už pripojilo ku cloudovým službám spoločnosti Microsoft. Tieto získali zadarmo alebo za zvýhodnenú cenu. V rámci cloudových produktov je k dispozícii rovnaká funkcionalita ako pri desktopových nástrojoch, často je spojená s robustnejšími, bezpečnejšími, flexibilnejšími a odolnejšími funkciami. Dajte nám prosím vedieť, aké sú vaše potreby a náš konzultant s vami všetko preberie.

Poradíme vám, ako čo najlepšie pracovať s cloudom. Pozrite si webináre programu Techsoup Česká republika, ktoré sa okrem iného venujú aj produktu Microsoft 365. Globálna sieť TechSoup ponúka veľa užitočných materiálov v angličtine: môžete sa napríklad zaregistrovať na webináre alebo sa pozrieť na TechSoup Microsoft Digital Skills Center, ktorý je súčasťou vzdelávacích kurzov TechSoup Global.

Pre najnovšie informácie o plánovaných zmenách sledujte náš web, sociálne siete a svoju e-mailovú schránku.

Ďakujeme za vašu priazeň!

X
{link_name} zabezpečuje všetky procesy posudzovania a služby pre zákazníkov programu TechSoup Slovensko. Navštívte stránku {link_name}arrow