Všetko, čo potrebujete vedieť k zmenám v programe darovania spoločnosti Microsoft (a nestihli ste sa ešte opýtať)

Spoločnosť Microsoft chystá od apríla 2022 významné zmeny vo svojom programe darovania. Aby sme vás týmito zmenami úspešne previedli, usporiadal program Techsoup Česká republika za účasti Techsoup Slovensko webinár, na ktorom ste sa mohli dozvedieť, čo všetko bude od budúceho roka inak a ako to ovplyvní vašu organizáciu. Na tomto mieste môžete teraz nájsť zhrnutie všetkých zmien, záznam webinára a najčastejšie otázky a odpovede k nim.

Od 4. apríla 2022 nebude až na malé výnimky dostupný program darovania pre on-premise produkty (tie, ktoré si inštalujete do počítača a nepotrebujete na ich používanie pripojenie k internetu). Čo to bude znamenať pre vašu organizáciu a jej IT rozpočet? Prečítajte si podrobný článok na túto tému.

Spomínaný webinár, na ktorom vás zmenami sprevádzala Radka Bystrická a Silvester Vandrovec Špaček z Prahy spolu s Marošom Silným z Bratislavy, si môžete pozrieť tu:


Okrem toho sme pre vás pripravili súhrn najčastejších otázok a odpovedí, ktoré vás v súvislosti s koncom programu darovania spoločnosti Microsoft zaujímajú. Tu si taktiež môžete stiahnuť prezentáciu z nášho webinára.


Ponúkame vám aj nové IT služby

Pred 4. aprílom 2022 budete určite riešiť doobjednávanie potrebných on-premise licencií, prípadne prechod na cloudové služby od spoločnosti Microsoftu. Pretože inštalácia týchto programov, prípadne prechod na Microsoft cloud môžu byť komplikované, ponúkame vám možnosť objednať si pomoc od technologického experta programu Techsoup Česká republika Silvestra V. ​​Špačka. Prehľad všetkých ponúkaných služieb nájdete tu.


Ďalšie novinky od spoločnosti Microsoft

A aby nových správ nebolo málo, máme tu ich ešte jednu aktualitu. Určite ste si všimli, že Microsoft vydal v októbri novú verziu operačného systému Windows. A vy ako nezisková organizácia už naňho môžete upgradovať. Existujú hneď tri spôsoby. Pozrite sa, ako na to.

 

Ako to bude s objednávkami Microsoftu v roku 2021

Pokiaľ budete ešte v tomto roku objednávať produkty spoločnosti Microsoft, darované on-premise produkty budú v ponuke do 28. 12. 2021 (potom náš katalóg pôjde do režimu offline). Zároveň všetky objednávky bude potrebné zaplatiť do 28. 12. 2021, inak budú zrušené. Poplatok vám bude vrátený, bez sprocesovania požadovaného produktu.

X
{link_name} zabezpečuje všetky procesy posudzovania a služby pre zákazníkov programu TechSoup Slovensko. Navštívte stránku {link_name}arrow