Program Google pre neziskové organizácie ponúka neziskovým organizáciám prístup k bezplatným alebo zľavneným produktom spoločnosti Google, a tiež k niektorým špeciálnym funkcionalitám.

Ako to funguje?

Organizácie, ktoré požiadajú o zaradenie do programu Google pre neziskové organizácie, prejdú procesom overenia, ktorý určí, či vyhovujú podmienkam programu. Tento proces overenia začína registráciou do programu TechSoup Slovensko. Akonáhle bola organizácia posúdená ako oprávnená do programu TechSoup a súčasne do programu Google pre neziskové organizácie, môže si požiadať o ktorýkoľvek produkt ponúkaný v rámci programu Google pre neziskové organizácie.

Pre zoznámenie s programom Google for Nonprofits si môžete prehrať toto video od spoločnosti Google:

 

Ako sa prihlásiť do programu Google pre neziskové organizácie?

Kritériá oprávnenosti pre vstup do programu Google pre neziskové organizácie sú pre každú krajinu popísané v Centre pomoci. Program má tri základné pravidlá:

  1. Organizácia musí mať sídlo v krajine, v ktorej je program Google pre neziskové organizácie spustený.
  2. Musí ísť o neziskovú organizáciu podľa miestnych pravidiel.
  3. Nesmie sa jednať o školy, nemocnice a vládne organizácie.

Keď sa nezisková organizácia zaregistruje do programu TechSoup Slovensko, bude jej neziskový status overený podľa kritérií oprávnenosti.

Potom, čo je organizácia úspešne zaregistrovaná a overená, môže si na stránkach techsoup.sk vytvoriť tzv. overovací kód (token). Tento kód zadá do prihlasovacieho formulára programu Google pre neziskové organizácie na príslušných stránkach. Potom bude organizácia vyzvaná na zadanie ďalších detailov o organizácii. Následne bude jej žiadosť spracovaná.

Vo väčšine prípadov bude organizácia schválena. Akonáhle je organizácia do programu prijatá, je oprávnená využívať všetky výhody a produkty, vrátane Google Grants, dostupných v programe Google pre neziskové organizácie. Na využitie jednotlivých produktov je nutné sa zaregistrovať cez formulár príslušný k danému produktu. Tieto formuláre sú dostupné ihneď po prijatí do programu.

Prečo registráciu do programu vybavuje TechSoup Slovensko? Definície neziskovej organizácie sa líšia podľa jednotlivých krajín a rovnako tak dostupnosť potrebných informácií. Z tohto dôvodu sa program Google pre neziskové organizácie spojil s medzinárodnou organizáciou TechSoup. Základným poslaním Techsoup je prepájať neziskové organizácie s technológiami. To sa uskutočňuje najmä sprostredkovaním technologických darov od technologických spoločností neziskovým organizáciám. Techsoup stanovil vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobí, kritériá na určenie neziskovej organizácie. Spoločnosť Google využíva túto expertízu a skúsenosti s overením neziskových organizácií, a preto je podmienkou pre vstup do programu Google pre neziskové organizácie práve registrácia a overenie cez program TechSoup.

Prakticky to znamená registráciu u lokálneho partnera Techsoup pre danú krajinu. Techsoup má sieť partnerských organizácií, ktoré poskytujú služby TechSoup vo svojej krajine či regióne. Na Slovensku je takým partnerom Nadácia Pontis, ktorá administruje aj program TechSoup Slovensko.
 

Neviete, ako na jednotlivé nástroje Google?

Pozrite si náučné videá k programu Google for Nonprofits. (Pri anglických videách si nastavte cez "ozubené koliesko" automatické titulky v slovenčine). Tu nájdete aj videá, ktoré vás prakticky prevedú nastavením Google AdWords v slovenskom jazyku.
 

Máte ďalšie otázky?

Pozrite si text Google pre neziskové organizácie - často kladené otázky.
 

Stránky pomocníka pre G Suite

Stránky Google Ad Grants
 

********

Potrebujete technickú pomoc?

O pomoc pri nastavení služieb Google pre neziskové organizácie sa obráťte na pomoc.gug.cz.

********

X
{link_name} zabezpečuje všetky procesy posudzovania a služby pre zákazníkov programu TechSoup Slovensko. Navštívte stránku {link_name}arrow