Google
 

Program Google pre neziskové organizácie ponúka neziskovým organizáciám prístup k bezplatným alebo zľavneným produktom spoločnosti Google, a tiež k niektorým špeciálnym funkcionalitám.

1. Čo je Google pre neziskové organizácie?

Google pre neziskové organizácie ponúka oprávneným organizáciám bezplatný prístup k plateným verziám produktov spoločnosti Google a tiež špeciálnym funkciám navrhnutým priamo pre neziskové organizácie. Tieto nástroje môžu pomôcť neziskovým organizáciám nájsť nových darcov alebo dobrovoľníkov, zefektívniť a uľahčiť im prácu a aktivizovať svojich podporovateľov.
 

2. Ktoré produkty sú v programe Google pre neziskové organizácie?

  • Bezplatný prístup k Google Workspace. Ide o sadu aplikácií, ktoré môžete využiť pre administratívu vašej kancelárie. Do týchto aplikácií patria Gmail, Google Dokumenty, Tabuľky, Kalendár, Prezentácia, Formuláre, Hangouts, Disk (cloudové úložisko) a Weby.
  • Google Ad Grants. V rámci tohto programu môže nezisková organizácia využiť reklamné služby Google AdWords zadarmo až do výšky 10 000 USD mesačne.
  • Prémiový účet YouTube. S prémiovým účtom získate vyšší limit pre nahrávanie videí, možnosť zvoliť si vlastný náhľad videa a možnosť pridať do videí napríklad prekryvné reklamy s výzvou na akciu.

>> Podrobnejší prehľad produktov nájdete na stránkach Google pre neziskové organizácie.
 

3. Ako sa organizácie môže dostať do programu Google pro neziskové organizácie?

Pokiaľ ešte nie ste členom programu TechSoup Slovensko, je potrebné najprv sa zaregistrovať do programu TechSoup Slovensko a získať kladné overenie do tohto programu. Až potom sa môžete prihlásiť do programu Google pre neziskové organice. Zaregistrovať sa do Techsoup môžete tu.

Ak ste už zaregistrovaní do programu TechSoup Slovensko, je potrebné si vytvoriť nový účet Google alebo sa prihlásiť do svojho existujúceho účtu.

V ďalšom kroku choďte na stránku Google pre neziskové organizácie a vložte svoj overovací kód (token)*.

* Váš overovací kľúč nájdete vo vašom účte po prihlásení na stránkach TechSoup Slovensko v časti Môj účet > záložka Overovací kód (token). Ak je na tejto stránke zobrazený už neplatný token (každý token exspiruje po 60 dňoch), vo webovej aplikácii si môžete vygenerovať nový kód. Príklad formátu overovacieho kódu: 123a4567@1b234c5de6789000.

Ak máte platný overovací kód a ste oprávnení zúčastniť sa programu Google pre neziskové organizácie, môžete si teraz vytvoriť nový účet na prihlásenie do programu Google pre neziskové organizácie.
 

4. Je moja organizácia oprávnená zúčastniť sa programu Google pre neziskové organizácie?

Pozrite sa na Kritériá oprávnenosti do programu Google pre neziskové organizácie. Či je Vaša organizácia oprávnená zúčastniť sa programu Google pre neziskové organizácie, zistíte po odoslaní prihlasovacieho formulára programu Google pre neziskové organizácie.
 

5. Musíme sa zaregistrovať do programu TechSoup Slovensko, aby sme získali prístup do programu Google pre neziskové organizácie?

Áno, najprv sa zaregistrujte do programu TechSoup Slovensko. Na základe vašich informácií a dokumentov predložených v procese registrácie do programu TechSoup Slovensko vyhodnotíme oprávnenosť vašej organizácie podľa podmienok programu Google pre neziskové organizácie.

Po kladnom overení do programu TechSoup Slovensko sa môžete zaregistrovať do programu Google pre neziskové organizácie pomocou vášho overovacieho kódu.

>> Ako sa zaregistrovať do Techsoup
 

6. Ako dlho trvá vybavenie registrácie do programu TechSoup Slovensko?

Vašu registráciu do programu TechSoup Slovensko dokončíme do 10 pracovných dní od doručenia všetkých požadovaných registračných dokumentov. Následne vám bude zaslaný email s potvrdením kritérií oprávnenosti.

Potom, ako bude schválená vaša registrácia do programu TechSoup Slovensko, môžete získať overovací kód (token) vo svojom účte na stránkach TechSoup (po prihlásení v časti Môj účet > záložka Overovací kód (token)).
 

7. Čo je overovací kód?

Pre odpovede navštívte naše stránky Pomocníka pre overovacie kódy.
 

8. Prečo program TechSoup Slovensko overuje oprávnenosť organizácií do programu Google pre neziskové organizácie?

Program TechSoup Slovensko je súčasťou medzinárodnej siete partnerských organizácií TechSoup Global Network, ktorá pomáha neziskovým organizáciám takmer po celom svete získať prístup k technologickým nástrojom a vzdelávaniu, ktoré im umožnia lepšie dosahovať ich ciele. V rámci tejto celosvetovej siete spolupracuje TechSoup s viac ako stovkou komečných spoločností za účelom poskytovania dôveryhodného procesu overenia oprávnených neziskových organizácií.
 

9. Moja organizácia v súčasnosti platí a využívá platenú verziu Google Workspace - je možné prejsť do bezplatného programu Google pre neziskové organizácie?

Áno! Pre viac informácií navštívte stránku Aktivácia služby Google Workspace pre neziskové organizácie.
 

10. Naša nezisková organizácia už využíva Google Ad Grants alebo Youtube pre neziskové organizácie.

Pre viac informácií si pozrite informácie spoločnosti Google pre existujúcich príjemcov darov.
 

11. Naša organizácia vyčerpá mesačný limit 10 000 USD na Ad Grants. Bude možné jeho navýšenie?

Áno. Pri splnení dodatočných požiadaviek (napríklad vyčerpanie mesačného grantu, vysoká priemerná miera prekliku a pod.) môžete požiadať o zaradenie do programu Grantspro. Tento program ponúka navýšenie limitu grantu na 40 000 USD mesačne, teda môžete čerpať až do výšky 1 315 USD denne. Viac informácií a prihlášku do programu nájdete na tejto stránke.

Pozor! Táto možnosť bola na začiatku roka 2017 dočasne pozastavená. V prípade opätovného spustenia tejto ponuky vás budeme informovať.

X
{link_name} zabezpečuje všetky procesy posudzovania a služby pre zákazníkov programu TechSoup Slovensko. Navštívte stránku {link_name}arrow