Google pre neziskové organizácie ponúka oprávneným organizáciám zadarmo prístup k plateným verziám produktov spoločnosti Google a tiež špeciálnym funkciám navrhnutým priamo pre neziskové organizácie. Tieto nástroje môžu pomôcť neziskovým organizáciám nájsť nových darcov alebo dobrovoľníkmi, zefektívniť a uľahčiť prácu a aktivizovať svojich podporovateľov.
 

Výhody pre organizáciu
 • Prístup ku službe G Suite zadarmo. Jedná sa o niekoľko aplikácií, ktoré môžete využiť pre kancelársku administratívu. Do týchto aplikácií patrí Gmail, Google Dokumenty, Tabuľky, Kalendár, Prezentácia, Formuláre, Hangouts, Disk (cloudové úložisko) a Weby.
 • Google Ad Grants. V rámci tohto programu môže nezisková organizácia využiť reklamné služby AdWords až v hodnote 10 000 USD mesačne.
 • Prémiový účet YouTube. S prémiovým účtom získate vyšší limit pre nahrávanie videí, možnosť zvoliť si vlastný náhľad videa a možnosť pridať do videí prekrývajúce reklamy s výzvou na akciu.
   
  Ako sa do programu prihlásiť?


  Celý proces zahŕňa tri kroky, z ktorých tretím je získanie konkrétnych zvýhodnených produktov (G Suite, Ad Grants, Youtube, Mapy). Pred tým je ale treba splniť dve podmienky: vytvoriť si na webe TechSoup Slovensko overovací kód a zaregistrovať sa do programu Google pre neziskové organizácie (GPNO).

  Pozor: S registráciou do jednotlivých produktov (napr. G Suite, Ad Grants a pod.) vyčkajte, až budete mať aktívny účet GPNO. Jednotlivé produkty je síce možné z technického hľadiska objednávať aj predtým, ale môže to viesť k rôznym problémom, než sa účty konkrétnych produktov prepoja s hlavným účtom vašej neziskovej organizácie.

1. Najprv budete potrebovať overovací kód. Ten môžete vygenerovať vo svojom používateľskom účte na stránkach techsoup.sk. Ako vytvoriť overovací kód, si podrobne prečítajte tu.

2. Potom je potrebné sa zaregistrovať do programu Google pre neziskové organizácie. Takto vytvorený účet bude slúžiť ako správcovský účet vašej organizácie, ktorým si môžete aktivovať jednotlivé produkty, pridávať k nim jednotlivých používateľov atď. Najskôr si môžete prečítať bližšie informácie o programe GPNO na našich stránkach. Vlastnú registráciu do programu si môžete vytvoriť tu.

3. Po schválení registrácie sa prihláste k administrátorskému účtu GPNO na adrese https://www.google.com/intl/sk/nonprofits/ a vytvorte prvú žiadosť o niektorý z produktov, či už to bude G Suite (predtým Google Apps for Domains), YouTube Premium (pre neziskové organizácie zadarmo), Google Ad Grants s dotáciou až 10 000 USD mesačne alebo prístup ku Google Maps Premium zadarmo.

Portál pomocníka Google pre neziskové organizácie
www.google.com/intl/sk/nonprofits/resources/product-help/ alebo www.google.com/intl/sk/nonprofits/resources/faq/

Viac informácií o programe Google (FAQ)

Stránky pomocníka pre G Suite

Stránky Google Ad Grants

Techsoup ako validačný partner

TechSoup spolupracuje so spoločnosťou Google pri poskytovaní validačných služieb, teda vykonáva pre partnera overenie, či prihlásená nezisková organizácia spĺňa podmienky partnera na poskytnutie služby. O službu žiadate priamo u daného partnera a všetku podporu a komunikáciu o programe zabezpečuje tento partner. Za túto službu neplatíte programu TechSoup žiaden administratívny poplatok.

X
{link_name} zabezpečuje všetky procesy posudzovania a služby pre zákazníkov programu TechSoup Slovensko. Navštívte stránku {link_name}arrow