Microsoft program darovania

Browse Products

Microsoft brings you the best.

Program Microsoft Community Affairs

bol založený v roku 1983 ako jeden z prvých programov v oblasti hi-tech priemyslu, prostredníctvom ktorého veľká korporátna spoločnosť investuje do komunít. Dnes je súčasťou skupiny Microsoft Philanthropies, ktorej členovia sú stále viac a viac presvedčení, že technológia dokáže skvelé veci. A chcú za pomoci technológií zaistiť bezpečné, inovatívne a rôznorodé prostredie pre každého človeka na planéte.

Microsoft sa zaväzuje ísť ďalej než k predstaveniu možných informačných technológií. Chce, aby ľudia využívali technológie spôsobom, ktorý dáva zmysel. Verí, že zmena, ktorú urobíme v našej malej komunite, môže pomôcť ďalším zmenám po celom svete. Preto sa spoločnosť Microsoft sústreďuje na 3 hlavné cesty podpory: školenia technologických zručností, podporu technológií v neziskových organizáciách a zapojenie svojich zamestnancov do spolupráce s komunitami.

Dary spoločnosti Microsoft podporili už viac ako 50 000 technologických centier vo viac než 100 krajinách. Spoločnosť má dlhodobý záväzok využívať svoje technológie, odborné znalosti v oblasti podnikania a vášeň a dobrú vôľu svojich zamestnancov, aby pomohla urobiť svet lepším miestom.

Podrobnosti nájdete na stránke Microsoft Philanthropies.Prostredníctvom programu TechSoup prináša spoločnosť Microsoft oprávneným neziskovým organizáciám a verejným knižniciam širokú ponuku softvérových produktov. Organizácie majú na výber z desiatok profesionálnych komerčných produktov, vrátane populárneho balíka Microsoft Office alebo operačného systému Windows.

Jedná sa o najpopulárnejšie a najvyužívanejšie produkty dostupné prostredníctvom programu TechSoup Slovensko.

Aké verzie Microsoft produktov sú dostupné?

Názvy produktov v katalógu Microsoft neobsahujú označenie verzie. Potrebnú verziu si vyberiete pri sťahovaní produktu potom, ako bol vašej organizácii dar poskytnutý. K dispozícii je vždy najnovšia a jedna predchádzajúca verzia daného produktu. Produkt tiež môžete stiahnuť v ktoromkoľvek dostupnom jazyku.
V dokumente Aktuálne verzie produktov spoločnosti Microsoft si môžete overiť, ktorá verzia softvéru je aktuálna.

Pravidlá a podmienky programu

1. apríla 2018 došlo k zmenám v pravidlách programu darovania spoločnosti Microsoft.

Spoločnosť Microsoft aktualizovala ponuku svojich produktov a pravidlá pre účasť v tomto programe. Táto zmena umožní firme Microsoft spoločne s programom TechSoup pokračovať v poskytovaní potrebných technológií oprávneným organizáciám a uľahčiť im tak dosahovanie ich cieľov a poslania.

Čo sa zmenilo?

  • Niektoré „on-premise“ produkty nebudú naďalej dostupné prostredníctvom programu TechSoup Slovensko ako darované produkty. Tieto produkty však budú čoskoro pre oprávnené neziskové organizácie a knižnice dostupné so zľavou.
  • Oprávnené organizácie už pri žiadostiach o dary nebudú limitované výberom z maximálne 10 produktových skupín počas dvojročného cyklu. Zostáva iba maximálny limit v priebehu dvojročného cyklu objednávania, a to konkrétne na 50 alebo 25 licencií pre každý darovaný produkt a max. 5 darovaných serverových produktov, ktoré nevyužívajú tzv. „core-based“ licencovanie.

Čo sa nezmenilo?

  • Najobľúbenejšie „on-premise“ softvérové produkty spoločnosti Microsoft sú oprávneným neziskovým organizáciám a knižniciam stále dostupné vo forme daru.
  • Limity programu darovania sú platné vždy na obdobie dvoch rokov a po ich vynulovaní sa ide opäť odznova.
  • Všetky ostatné pravidlá, oprávnenosti a obmedzenia programu darovania ostávajú rovnaké.

Podrobnosti o zmenách si môžete preštudovať na tejto stránke.

Podrobný prehľad pravidiel oprávnenosti programu nájdete na stránke Microsoft - Pravidlá a podmienky.

Na stránke Prehľad programu darovania spoločnosti Microsoft nájdete detailný popis všetkých kvantitatívnych obmedzení a pravidiel použitia softvéru. V ňom zistíte, koľko produktov si môžete objednať, aké sú osobitné pravidlá pre softvér inštalovaný vo verejných knižniciach alebo ako postupovať pri stornovaní objednávky a vrátení produktu.

Licencovanie produktov

Spoločnosť Microsoft používa viac modelov licencovania produktov - podrobný prehľad o licencovaní skupín produktov dostupných cez program TechSoup nájdete na stránke Licencovanie produktov spoločnosti Microsoft.

Žiadny produkt už nie je zasielaný na fyzickom inštalačnom médiu. Všetky inštalačné súbory a licenčné kľúče k darovaným produktom získate cez stránku VLSC spoločnosti Microsoft (Volume Licensing Service Center). Ak si neviete poradiť s prostredím VLSC, preštudujte si prosím náš návod.

 


 

Ďalšie ponuky pre neziskové organizácie od spoločnosti Microsoft

Okrem programu darovania môžu neziskové organizácie, ktoré sú registrované v programe TechSoup a spĺňajú kritériá oprávnenosti spoločnosti Microsoft, využívať tiež nižšie uvedené služby. Na prihlásenie do týchto služieb je potrebné použiť overovací kľúč, ktorý nájdete po prihlásení vo svojom používateľskom účte na stránke www.techsoup.sk, v sekcii Môj účet na karte Overovací kód. Tento kód potom použijete na portáli www.microsoft.com/nonprofits

Office 365 pre neziskové organizácie

Cloudové služba Office 365 s funkcionalitou pre firmy je dostupná pre neziskové organizácie zadarmo či za mierny poplatok (v závislosti na zvolenej verzii produktu). Office 365 obsahuje služby mailového servera (Microsoft Exchange), zdieľaného úložiska (SharePoint, OneDrive), webových stránok (SharePoint) a mnohé ďalšie. Viac informácií a postup registrácie nájdete na stránke www.techsoup.cz/Office365.

Azure pre neziskové organizácie

Oprávnené organizácie získajú ročný kredit 5 000 USD, ktorý budú môcť minúť za služby Azure, ktoré zahŕňajú webové a mobilné aplikácie, služby pre vývoj a testovanie, Big dáta a analytické služby, Internet of Things, služby pre zálohovanie, obnovenie a archiváciu, digitálne médiá a ďalšie. Viac informácií a postup registrácie nájdete na stránke www.techsoup.cz/azure.

Eligibility and Restrictions

Consult the Microsoft eligibility guidelines to review your organization's eligibility to participate in this program.

Microsoft provides nonprofits and libraries with a maximum allotment of product donations that can be requested over a two-year cycle.

For detailed explanations of the quantity of products you can request, special rules for public libraries, and specific procedures to follow for returns, see the Microsoft eligibility guidelines page.

Quantity Request Limits

If you need to determine how many donations you can request through this program, see the quantity request limits for the Microsoft Software Donation Program .

Volume Licensing

The Microsoft products that are donated through TechSoup are volume licensing products. Volume licenses are different from licenses for retail products.

After you request a Microsoft donation through TechSoup, you'll be asked to create an account on the Microsoft Volume Licensing Service Center (VLSC) website to access your licenses. The VLSC website allows you to obtain installation keys, download software, order installation CDs, and receive other benefits that are included with your Microsoft donation. Your VLSC account is separate from your TechSoup account, and TechSoup has no access to it.

Additional information about the VLSC is available in the articles listed below.

Refunds and Returns

If you want to return or exchange any of the Microsoft donated products that you received, please review the Microsoft refunds and returns policy .

How to Get Help

For help with your Microsoft donation request, contact TechSoup Customer Service .

To get help installing or using your Microsoft products, go to Microsoft's online product support .

X
{link_name} zabezpečuje všetky procesy posudzovania a služby pre zákazníkov programu TechSoup Slovensko. Navštívte stránku {link_name}arrow