Windows OS Upgrade

Donor Partner: 
Language: 
Kategória softvéru: 
Media: 
Description: 

Ak vaša organizácia požiada o softvérový dar, zo stránky VLSC spoločnosti Microsoft (Volume Licensing Service Center) si môže prevziať aktuálnu alebo staršiu verziu softvéru v akomkoľvek jazyku, ktorý Microsoft ponúka. V dokumente Aktuálne verzie produktov spoločnosti Microsoft si môžete overiť, ktorá verzia softvéru je aktuálna.


OS Windows je desktopový operačný systém od spoločnosti Microsoft.
Tento dar obsahuje jednu licenciu operačného systému Windows typu Upgrade. Požiadajte o jednu licenciu pre každé zariadenie, na ktorom sa chystáte zrealizovať upgrade. Viac informácií nájdete aj v tomto článku Product Use Rights Summary for Desktop Operating Systems.
Nižšie uvedený popis produktu platí pre edíciu Enterprise. Pokiaľ požiadate o tento produkt, z multilicenčného centra VLSC spoločnosti Microsoft (Volume Licensing Service Center) si môžete prevziať a nainštalovať dve edície, Enterprise aj Pro.

Aké verzie sú k dispozícii

Môžete prevziať aktuálnu alebo predchádzajúcu verziu tohto softvéru. V dokumente Aktuálne verzie produktov spoločnosti Microsoft môžete zistiť, ktorá verzia produktu je aktuálna. Okrem toho môžete softvér prevziať v akejkoľvek dostupnej jazykovej verzii alebo 32- a 64-bitovú verziu produktu.
Možnosti upgradu na Windows 10
Možnosti, z ktorých verzií a edícií na ktoré a akým spôsobom je možno upgradovať, sú detailne popísané v tomto článku.

Výhody pre organizácie

Ak máte skúsenosti so systémovou administráciou, môžete použiť OS Windows Enterprise spolu so sieťovým systémom Windows Server aj takto:

 • poskytnúť externým pracovníkom prístup do siete vašej organizácie bez nutnosti inštalácie VPN pripojenia,
 • umožniť zamestnancom bezpečne nahrať bootovaciu verziu systému Windows Enterprise na USB disk a preniesť ho do iných počítačov,
 • zlepšiť výkon siete a minimalizovať využitie šírky pásma pre rýchlejší chod siete.

Licencia pre upgrade

Iba niektoré edície operačného systému Windows majú nárok na licenciu typu upgrade v rámci multilicenčných zmlúv spoločnosti Microsoft. Skontrolujte prosím systémové požiadavky a ubezpečte sa, či je možné vaše zariadenie legálne upgradovať.
Ak vaše zariadenie nespĺňa požiadavky na upgrade, môžete mať nárok na licenciu pre plný operačný systém spoločnosti Microsoft, Windows - Get Genuine, podľa samostatnej licenčnej zmluvy Get Genuine Windows Agreement for Small and Medium Organizations program.

Hlavné funkcie

 • Všetky funkcie edície Windows Pro: Windows Enterprise obsahuje všetky funkcie edície Windows Pro, vrátane moderného rozhrania, aplikácií, integrácie cloudu a zvýšenej bezpečnosti.
 • DirectAccess: Externí pracovníci sa môžu bezpečne pripojiť do siete vašej organizácie bez nutnosti inštalácie VPN pripojenia, kedykoľvek majú prístup k internetu. IT administrátori, ktorí používajú aplikáciu Windows Server, môžu spravovať prenosné počítače tak, že aktualizujú položku Nastavenie zásad skupiny a potom môžu aktualizovať softvér, kedykoľvek bude prenosný počítač pripojený k internetu.
 • Windows To Go: Môžete si vytvoriť kópiu pracovného priestoru Windows na USB disk. To umožňuje zamestnancom bezpečne preniesť verziu Windows Enterprise na iný počítač, bez ohľadu na operačný systém, ktorý sa na tomto počítači nachádza. Zariadenie musí spĺňať požiadavky podľa certifikácie Windows pre hardvér.
 • BranchCache: Počítače vo vašej organizácii môžu ukladať súbory, webové stránky a ďalší obsah z centrálnych serverov bežiacich na systéme Windows Server do dočasnej pamäte. Tieto dáta potom nemusia byť opakovane prenášané cez celú sieť, čo môže minimalizovať prevádzku v sieti medzi jednotlivými pobočkami a hlavnou kanceláriou.
 • BitLocker drive encryption: BitLocker dokáže rýchlejšie zašifrovať pevný disk za účelom ochrany citlivých dát pred prístupom neoprávnených používateľov, ktorí by chceli manipulovať s počítačmi alebo dátami vašej organizácie.
 • Prispôsobenie ponuky Štart: Správcovia môžu prispôsobiť ponuku Štart tak, aby niektoré aplikácie boli prístupné jednoduchšie, čím sa posilní konzistencia všetkých zariadení.

O ďalších funkciách operačného systému Windows si prečítajte v článku What's New in Windows 10 (článok je v angličtine).

Software Assurance

V rámci programu Software Assurance máte počas ďalších dvoch rokov od kúpy tohto produktu právo nainštalovať akékoľvek nové verzie produktu, ku ktorým sa vzťahuje licenčná zmluva. Celkový počet aktívnych zariadení však musí zodpovedať počtu legálne získaných licencií.

Prevzatie produktu

Inštalácia tohto produktu vyžaduje predchádzajúce prevzatie softvéru zo stránky Volume Licensing Service Center (VLSC) spoločnosti Microsoft a vloženie licenčného kľúča. Môžete si prevziať ľubovoľnú technickú alebo jazykovú verziu vášho produktu.
Po prevzatí softvéru si prečítajte, ako softvér nainštalovať a napáliť na disk pre jeho archiváciu a použitie v budúcnosti.
Tento produkt môžete s jedným licenčným kľúčom nainštalovať na toľko počítačov, na koľko ste získali oprávnenie (softvérové licencie). Toto množstvo je uvedené v správe, ktorú dostanete od programu Techsoup potom, ako si požiadate o produkt a zaplatíte administratívny poplatok.
Očakávajte dva e-maily:
1. Keď bude schválená vaša žiadosť o softvérový dar, TechSoup pošle na hlavnú e-mailovú adresu vašej organizácie "uvítaciu správu" s podrobnými inštrukciami. Tento e-mail potvrdí počet licencií, o ktoré ste si požiadali, poskytne inštrukcie, ako používať VLSC, prevziať a inštalovať softvérové dary potom, ako spoločnosť Microsoft akceptuje licenčnú zmluvu s vašou organizáciou. Uistite sa, že komunikačný e-mail, ktorý je pre vašu organizáciu zaregistrovaný do programu Techsoup, je naďalej aktuálny. Navštívte sekciu Môj profil a overte adresu v profile vašej organizácie.
2. Spoločnosť Microsoft vám o pár dní neskôr odošle e-mail, v ktorom spoločnosť víta vašu organizáciu na portáli VLSC. Tento e-mail bude zároveň znamenať, že spoločnosť Microsoft prijala licenčnú zmluvu s vašou organizáciou. Po prijatí tejto správy nasledujte inštrukcie z prvého e-mailu, zaslaného programom Techsoup, ktorý obsahuje podrobné inštrukcie, ako prevziať a inštalovať softvérový dar z prostredia VLSC.

Požiadavky na systém: 
 • Softvér:
  • Pre inštaláciu tohto produktu, musíte mať licencovanú inštaláciu jedného z nasledujúcich operačných systémov, a to konkrétne na zariadení, kde chcete upgrade inštalovať:
   • Windows 10 Pro
   • Windows 8 Enterprise alebo Pro
   • Windows 7 Enterprise, Professional alebo Ultimate
   • Windows Vista Enterprise, Business alebo Ultimate
   • Windows XP Professional alebo Tablet PC
   • Windows 2000 Professional
   • Windows NT Workstation 4.0
   • Windows 98 SE
  • Nie je povolené upgradovať z akejkoľvek Home edície systému Windows.
 • Hardvér:
  • 1-GHz (alebo vyšší) 32-bitový (x86) alebo 64-bitový procesor
  • 1 GB alebo väčšia pamäť RAM pre 32-bitové systémy; 2 GB alebo väčšia pamäť RAM pre 64-bitové systémy
  • 16 GB voľnej kapacity na pevnom disku pre 32-bitové systémy, 20 GB pre 64-bitové systémy
  • rozlíšenie obrazovky 800x600 pixlov (alebo viac)
  • DirectX 9 grafické zariadenie s Windows Display Driver Model (WDDM) 1.0 alebo novší ovládač
 • Pre ďalšie požiadavky na použitie určitých funkcií si preštudujte kompletný prehľad systémových požiadaviek.
 • Funkcionalita produktu a vzhľad sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie systému.
Obmedzenia: 

Pravidlá programu, oprávnenosť a obmedzenia programu Microsoft Donation nájdete tu.