Windows Operating System Upgrade

Donor Partner: 
Language: 
Kategória softvéru: 
Media: 
Description: 

Ak vaša organizácia požiada o softvérový dar, zo stránky VLSC spoločnosti Microsoft (Volume Licensing Service Center) si môže prevziať aktuálnu alebo staršiu verziu softvéru v akomkoľvek jazyku, ktorý Microsoft ponúka. V dokumente Aktuálne verzie produktov spoločnosti Microsoft si môžete overiť, ktorá verzia softvéru je aktuálna.OS Windows je desktopový operačný systém od spoločnosti Microsoft.

Tento dar obsahuje jednu licenciu operačného systému Windows typu upgrade. Požiadajte o jednu licenciu pre každé zariadenie, na ktorom sa chystáte zrealizovať upgrade. Viac informácií nájdete aj v tomto článku Product Use Rights Summary for Desktop Operating Systems.

Nižšie uvedený popis produktu platí pre edíciu Enterprise. Pokiaľ požiadate o tento produkt, z multilicenčného centra VLSC spoločnosti Microsoft (Volume Licensing Service Center) si môžete prevziať a nainštalovať dve edície, Enterprise aj Pro.

 

 

Aké verzie sú k dispozícii

Môžete prevziať aktuálnu alebo predchádzajúcu verziu tohto softvéru. V dokumente Aktuálne verzie produktov spoločnosti Microsoft môžete zistiť, ktorá verzia produktu je aktuálna. Okrem toho môžete softvér prevziať v akejkoľvek dostupnej jazykovej verzii alebo 32- a 64-bitovú verziu produktu. Viac informácií ku výberu vašej verzie nájdete v tomto článku.

Možnosti upgradu na Windows 10
Možnosti, z ktorých verzií a edícií na ktoré a akým spôsobom je možno upgradovať, sú detailne popísané v tomto článku.

 

 

 

 

Výhody pre organizácie

Ak máte skúsenosti so systémovou administráciou, môžete použiť OS Windows Enterprise spolu so sieťovým systémom Windows Server aj takto:

 

 

 • poskytnúť externým pracovníkom prístup do siete vašej organizácie bez nutnosti inštalácie VPN pripojenia,
 • umožniť zamestnancom bezpečne nahrať bootovaciu verziu systému Windows Enterprise na USB disk a preniesť ho do iných počítačov,
 • zlepšiť výkon siete a minimalizovať využitie šírky pásma pre rýchlejší chod siete.

 

Licencia pre upgrade

Iba niektoré edície operačného systému Windows majú nárok na licenciu typu upgrade v rámci multilicenčných zmlúv spoločnosti Microsoft. Skontrolujte prosím systémové požiadavky a ubezpečte sa, či je možné vaše zariadenie legálne upgradovať.
Ak vaše zariadenie nespĺňa požiadavky na upgrade, môžete mať nárok na licenciu pre plný operačný systém spoločnosti Microsoft, Windows - Get Genuine, podľa samostatnej licenčnej zmluvy Get Genuine Windows Agreement for Small and Medium Organizations program.

 

 

 

Hlavné funkcie

 

 

 • Všetky funkcie edície Windows Pro: Windows Enterprise obsahuje všetky funkcie edície Windows Pro, vrátane moderného rozhrania, aplikácií, integrácie cloudu a zvýšenej bezpečnosti.
 • DirectAccess: Externí pracovníci sa môžu bezpečne pripojiť do siete vašej organizácie bez nutnosti inštalácie VPN pripojenia, kedykoľvek majú prístup k internetu. IT administrátori, ktorí používajú aplikáciu Windows Server, môžu spravovať prenosné počítače tak, že aktualizujú položku Nastavenie zásad skupiny a potom môžu aktualizovať softvér, kedykoľvek bude prenosný počítač pripojený k internetu.
 • Windows To Go: Môžete si vytvoriť kópiu pracovného priestoru Windows na USB disk. To umožňuje zamestnancom bezpečne preniesť verziu Windows Enterprise na iný počítač, bez ohľadu na operačný systém, ktorý sa na tomto počítači nachádza. Zariadenie musí spĺňať požiadavky podľa certifikácie Windows pre hardvér.
 • BranchCache: Počítače vo vašej organizácii môžu ukladať súbory, webové stránky a ďalší obsah z centrálnych serverov bežiacich na systéme Windows Server do dočasnej pamäte. Tieto dáta potom nemusia byť opakovane prenášané cez celú sieť, čo môže minimalizovať prevádzku v sieti medzi jednotlivými pobočkami a hlavnou kanceláriou.
 • BitLocker drive encryption: BitLocker dokáže rýchlejšie zašifrovať pevný disk za účelom ochrany citlivých dát pred prístupom neoprávnených používateľov, ktorí by chceli manipulovať s počítačmi alebo dátami vašej organizácie.
 • Prispôsobenie ponuky Štart: Správcovia môžu prispôsobiť ponuku Štart tak, aby niektoré aplikácie boli prístupné jednoduchšie, čím sa posilní konzistencia všetkých zariadení.

O ďalších funkciách operačného systému Windows si prečítajte v článku What's New in Windows 10 (článok je v angličtine).

Dôležité informácie k multilicenciám

Pre aktiváciu systému Windows môže vaša organizácia voliť medzi dvoma typmi multilicenčných kľúčov: Key Management Service (KMS) alebo Multiple Activation Key (MAK). Kľúč KMS vyžaduje pre aktiváciu najmenej 25 počítačov zapojených v sieti. Pokiaľ má vaša organizácia menej ako 25 počítačov, použite kľúč MAK.
Podrobnosti nájdete v článku Volume Licensing Service Center — Product Keys.
 

Software Assurance

V rámci programu Software Assurance máte počas ďalších dvoch rokov od kúpy tohto produktu právo nainštalovať akékoľvek nové verzie produktu, ku ktorým sa vzťahuje licenčná zmluva. Celkový počet aktívnych zariadení však musí zodpovedať počtu legálne získaných licencií.
 

Prevzatie produktu

Inštalácia tohto produktu vyžaduje predchádzajúce prevzatie softvéru zo stránky Volume Licensing Service Center (VLSC) spoločnosti Microsoft a vloženie licenčného kľúča. Môžete si prevziať ľubovoľnú technickú alebo jazykovú verziu vášho produktu.
Po prevzatí softvéru si prečítajte, ako softvér nainštalovať a napáliť na disk pre jeho archiváciu a použitie v budúcnosti.
Tento produkt môžete s jedným licenčným kľúčom nainštalovať na toľko počítačov, na koľko ste získali oprávnenie (softvérové licencie). Toto množstvo je uvedené v správe, ktorú dostanete od programu Techsoup potom, ako si požiadate o produkt a zaplatíte administratívny poplatok.

Očakávajte dva e-maily:
1. Keď bude schválená vaša žiadosť o softvérový dar, TechSoup pošle na hlavnú e-mailovú adresu vašej organizácie "uvítaciu správu" s podrobnými inštrukciami. Tento e-mail potvrdí počet licencií, o ktoré ste si požiadali, poskytne inštrukcie, ako používať VLSC, prevziať a inštalovať softvérové dary potom, ako spoločnosť Microsoft akceptuje licenčnú zmluvu s vašou organizáciou. Uistite sa, že komunikačný e-mail, ktorý je pre vašu organizáciu zaregistrovaný do programu Techsoup, je naďalej aktuálny. Navštívte sekciu Môj profil a overte adresu v profile vašej organizácie.
2. Spoločnosť Microsoft vám o pár dní neskôr odošle e-mail, v ktorom spoločnosť víta vašu organizáciu na portáli VLSC. Tento e-mail bude zároveň znamenať, že spoločnosť Microsoft prijala licenčnú zmluvu s vašou organizáciou. Po prijatí tejto správy nasledujte inštrukcie z prvého e-mailu, zaslaného programom Techsoup, ktorý obsahuje podrobné inštrukcie, ako prevziať a inštalovať softvérový dar z prostredia VLSC.

Systémové požiadavky

 • Softvér:
  • Pre inštaláciu tohto produktu, musíte mať licencovanú inštaláciu jedného z nasledujúcich operačných systémov, a to konkrétne na zariadení, kde chcete upgrade inštalovať:
   • Windows 10 Pro
   • Windows 8 Enterprise alebo Pro
   • Windows 7 Enterprise, Professional alebo Ultimate
   • Windows Vista Enterprise, Business alebo Ultimate
   • Windows XP Professional alebo Tablet PC
   • Windows 2000 Professional
   • Windows NT Workstation 4.0
   • Windows 98 SE
  • Nie je povolené upgradovať z akejkoľvek Home edície systému Windows.
 • Hardvér:
  • 1-GHz (alebo vyšší) 32-bitový (x86) alebo 64-bitový procesor
  • 1 GB alebo väčšia pamäť RAM pre 32-bitové systémy; 2 GB alebo väčšia pamäť RAM pre 64-bitové systémy
  • 16 GB voľnej kapacity na pevnom disku pre 32-bitové systémy, 20 GB pre 64-bitové systémy
  • rozlíšenie obrazovky 800x600 pixlov (alebo viac)
  • DirectX 9 grafické zariadenie s Windows Display Driver Model (WDDM) 1.0 alebo novší ovládač
 • Pre ďalšie požiadavky na použitie určitých funkcií si preštudujte kompletný prehľad systémových požiadaviek.

 • Funkcionalita produktu a vzhľad sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie systému.
Požiadavky na systém: 

דרישות תוכנה

כדי להתקין מערכת הפעלה זו, נדרש שיהיה ברשותך התקנה מורשית של אחת ממערכות ההפעלה הבאות במכשיר בו אתה מתקין את השדרוג:

 • Windows 8 Enterprise או Pro
 • Windows 7 Enterprise, Professional או Ultimate
 • Windows Vista Enterprise, Business או Ultimate
 • Windows XP Professional או טאבלט
 • Windows 2000 Professional
 • תחנת עבודה של Windows NT 4.0
 • Windows 98 SE

לא ניתן לשדרג מתוך אף אחת ממהדורות Windows Home.

דרישות חומרה

מעבד 32 ג'יגה הרץ (ומעלה) 32 סיביות (x86)
זיכרון RAM אחד או יותר
שטח דיסק קשיח זמין בנפח 16 ג'יגה-בתים
תצוגה של 1,366 x 768 פיקסלים (ומעלה)
מכשיר גרפי DirectX 9 עם דגם מנהל התקן של Windows Display (WDDM) 1.0 ואילך

דרישות נוספות לשימוש בתכונות מסוימות

לתכונות מסך מגע - מסך מגע
לגישה לחנות Windows ולהורדת והפעלת אפליקציות - חיבור אינטרנט וחשבון מיקרוסופט (לשעבר Live ID)
להפעלת DVD - כונן DVD ותוכנת נגן DVD
לפלט שמע - פלט שמע
עבור Windows To Go - כונן USB מותאם ל- Windows To Go
עבור DirectAccess ו- BranchCache - Windows Server 2008 R2 או Windows Server 2012
להגנת נתונים של BitLocker - מודול פלטפורמה מהימנה (TPM) 1.2 או 2.0
עבור BitLocker To Go הגנה על נתונים - כונן USB


פונקציונליות המוצר והמראה עשויים להשתנות עם תצורת המערכת.

 

Features: 

שימו לב - זהו שדרוג רישיון בלבד

רק גרסאות מסוימות של מערכת ההפעלה Windows מתאימות לרישיונות שדרוג במסגרת הסכמי רישוי השדרוג של TechSoup עם מיקרוסופט. עיין בדרישות המערכת כדי לוודא שמחשב שלך מתאים.
אם המחשב שלך אינו עומד בדרישות למוצר שדרוג, ייתכן שאתה זכאי לרישיון מלא של מערכת הפעלה באמצעות התוכנית Get Genuine Windows Agreement לארגונים קטנים ובינוניים.

יכולות עיקריות

Windows Enterprise מספק את כל היכולות של Windows Pro, כולל ממשק מודרני, ישומים , שילוב ענן ואבטחה משופרת.
DirectAccess: עובדים ניידים יכולים להתחבר בצורה מאובטחת לרשת הארגונית שלך כל זמן שיש להם גישה לאינטרנט - ללא צורך ב- VPN. צוות תמיכה טכנית (IT) המשתמש ב- Windows Server יכולים לנהל מחשבים ניידים על ידי עדכון הגדרות המדיניות הקבוצתית והפצת עדכוני תוכנה בכל פעם שיש למחשב הנייד גישה לאינטרנט.
Windows To Go: באפשרותך ליצור עותק של סביבת העבודה של העובד בכונן USB. זה מאפשר לעובדים לגשת לגירסה מאובטחת וניתנת להתקנה מחודשת של שולחן העבודה שלהם ב- Windows Enterprise במחשב אחר ללא קשר למערכת ההפעלה של אותו מחשב. על המכשיר לעמוד בדרישות החומרה של Windows.
BranchCache: מחשבים אישיים של הארגון שלך יכולים לשמור קבצים במטמון, אתרים ותכנים אחרים משרתים מרכזיים שמריצים את Windows Server כך שתכנים לא יורדו שוב ושוב ברחבי הרשת שלך. זה יכול למזער את התעבורה ברשת בין סניפים למטה הראשי.
הצפנת כונן של BitLocker: BitLocker מצפין כוננים קשיחים במהירות רבה כדי להגן על גישה לנתונים רגישים.
בקרת מסך התחלה: מנהלי מערכת יכולים לשלוט על הפריסה של מסך "התחל" כדי להבטיח שיישומים מסוימים יהיו נגישים וגם כדי לאכוף מדיניות דומה בכל המכשירים.


התקנת Windows

אלא אם אתה משדרג מהגירסה העדכנית הקודמת של Windows, התקנה זו דורשת "התקנה נקייה". משמעות הדבר היא שאם למחשב יש מערכת הפעלה קיימת, עליך להסיר הכל ומחדש את מערכת ההפעלה והיישומים.

Windows Enterprise דורש משאבי מערכת משמעותיים, כמפורט בדרישות המערכת. סביר להניח כי מחשבים שיש שכיום מותקנת בהם מערכת הפעלה ישנה מ- Windows Vista עשויים שלא להיות מסוגלים לתמוך בשדרוג.

מידע חשוב אודות ה- Volume Licensing (ניהול רישוי מרובה) 

ב- Windows, הארגון שלך יכול לבחור בין שני סוגים של מפתחות רישיון נפח להפעלת מוצר: מפתח רישיון שירות מפתח (KMS) או מפתח הפעלה מרובה (MAK). מפתח ניהול שירות מפתח (KMS) עבור Windows זמין לארגון שלך כברירת מחדל באתר רישוי רב משתמשים של מיקרוסופט; כלומר זהו סוג המפתח היחיד שתראה אלא אם תבקש MAK.

מפתח KMS דורש לפחות 25 מחשבים ברשת להפעלה. אם בארגון שלך יש פחות מ -25 מחשבים, עליך לבקש MAK מאתר רישוי העוצמה לאחר קבלת מוצר זה.

 

הדרך לקבלת מוצר זה

התקנת מוצר זה מחייבת אותך להוריד את התוכנה ממרכז שירות הרישוי של Microsoft VLSC ולהזין מפתח רישיון. אתם יכולים להוריד כל גרסה ושפה זמינים עבור המוצרים שלכם.

מפתח הרישיון מאפשר להתקין את המוצר במחשבים רבים ככל שקיבלתם עבורם רישיונות. כמות זו מוגדרת בהודעת הדוא"ל שתקבל מ- TechSoup לאחר שתשלימו הזמנת מוצר זה.

צפו לשני אימיילים

1. כאשר הזמנת התרומה שלך אושרה והושלמה TechSoup תשלח הודעה לכתובת הדוא"ל של הארגון שלך. דוא"ל זה יאשר את מספר הרישיונות שביקשת ויספק מידע על השימוש ב- VLSC ברגע שמיקרוסופט תאשר את הסכם הרישיון . ודא שכתובת הדוא"ל בפרטי הארגון שלך מעודכנת על ידי ביקור בחשבונך.
2. מיקרוסופט תשלח דוא"ל שהוסיף את הארגון שלך ל- VLSC. דוא"ל זה יציין שמיקרוסופט קיבלה את הסכם הרישיון שלך. לאחר שתקבל דוא"ל זה, תוכל לבצע את הצעדים בהודעת הדוא"ל הראשונה שקיבלת מ- TechSoup כדי לקבל את התרומה שלך באמצעות ה- VLSC.


אבטחת תוכנה
במסגרת תוכנית אבטחת התוכנה, יש לכם את הזכות להתקין כל גרסה חדשה של מוצרים המכוסים בהסכם במהלך תקופת הכיסוי.

 

 

Important Volume Licensing Information

With Windows, your organization can choose between two types of volume license keys for product activation: a Key Management Service (KMS) license key or a Multiple Activation Key (MAK). A Key Management Service (KMS) key for Windows is available to your organization by default on the Microsoft Volume Licensing website; that is, this is the only type of key you will see unless you request a MAK.

A KMS key requires at least 25 computers on a network for activation. If your organization has fewer than 25 computers, you should request a MAK from the Volume Licensing website after receiving this product.

Obtaining This Product

Installing this product requires you to download the software from the Microsoft Volume Licensing Service Center(VLSC) and enter a license key. You can download any available version or language for your product.

The license key allows you to install the product on as many computers as you have received licenses for. This quantity is specified in the email you receive from TechSoup after you request this product.

Expect two emails:

 1. When your donation request has been approved, TechSoup will send a message to your organization email address. This email will confirm the number of licenses you have requested and provide information about how to use the VLSC once Microsoft accepts your license agreement. Make sure the email address in your organization details is up to date by visiting your account.
 2. Microsoft will send an email welcoming your organization to the VLSC. This email will indicate that Microsoft has accepted your license agreement. After you receive this email, you'll be able to follow the steps in the first email you received from TechSoup to obtain your donation through the VLSC.

Software Assurance

Under the Software Assurance program, you have the right to install any new release of products covered in the agreement during the term of your coverage.

Restrictions: 

Product restrictions can be found under Microsoft's eligibility guidelines.